Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora do domu to nie tylko kwestia wygody i komfortu, ale również inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo Twoje oraz Twojej rodziny lub współpracowników. Przy wyborze klimatyzatora należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które wpłyną na jego skuteczność i efektywność.

 1. Powierzchnia pomieszczenia – przed zakupem klimatyzatora należy dokładnie zmierzyć powierzchnię pomieszczenia, w którym ma być zamontowany, aby wybrać odpowiedni model i moc urządzenia. Tu akurat służymy radą i pomocą, ponieważ zmiennych wpływających na zalecaną moc urządzenia jest wiele i trudno w kilku zdaniach opisać je wszystkie.
 2. Wydajność – klimatyzatory mają różną wydajność, która jest mierzona w BTU/h (jednostka termiczna). Im większa wydajność, tym lepiej klimatyzator poradzi sobie z chłodzeniem pomieszczenia.
 3. Rodzaj klimatyzatora – warto zdecydować się na odpowiedni rodzaj klimatyzatora, dostosowany do potrzeb Twojego domu lub firmy. Na rynku dostępne są klimatyzatory okienne, przenośne, split i multisplit. Najmniej polecamy urządzenia przenośne, choć w niektórych obiektach tylko takie mogą być użytkowane.
 4. Koszty eksploatacyjne – producent każdego urządzenia klimatyzacyjnego podaje klasę energetyczną i szacunkowe zużycie energii. Dzięki temu łatwo możemy wyliczyć ile będzie nas kosztowało korzystanie z klimatyzacji.
 5. Wygląd i design – wybór jednostki wewnętrznej pasującej do wystroju wnętrza, to istotny czynnik dla wielu z naszych Klientów. Mamy wiele ciekawych stylistycznie urządzeń, chętnie zaproponujemy atrakcyjne rozwiązanie. Jednostka zewnętrzna natomiast powinna znaleźć się w takim miejscu, aby nie wpływać na estetykę otoczenia.
 6. Poziom hałasu – warto zwrócić uwagę na poziom hałasu generowany przez klimatyzator. Wybierając ciche urządzenie, unikniemy dyskomfortu i niepotrzebnego hałasu.
 7. Funkcje dodatkowe – niektóre klimatyzatory posiadają różnego rodzaju funkcje dodatkowe, takie jak tryb osuszania czy filtracja powietrza. Warto zwrócić na nie uwagę, aby wybrać urządzenie, które spełni Twoje potrzeby.
 8. Marka i producent – współpracujemy z wieloma producentami, dlatego oferujemy urządzenia dostosowane do potrzeb Klientów i możliwości technicznych. Pracujemy na sprzęcie, który właściwie użytkowany i serwisowany generuje minimalną ilość usterek. Warto tu dodać, iż mamy dwie dekady doświadczenia w branży, co przekłada się na tysiące zainstalowanych urządzeń.
 9. Montaż i serwis – montaż i serwis klimatyzacji zlecamy firmie posiadającej określone prawem uprawnienia. Tylko Certyfikat F-gazowy – gwarantuje, że firma posiada wykwalifikowany personel, mający wiedzę i umiejętności w zakresie montażu, konserwacji oraz naprawy urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych zawierających fluorowane gazy cieplarniane. Abaklim spełnia spełnia to kryterium, dlatego zapewniamy najwyższą jakość montażu z poszanowaniem środowiska.
 10. Gwarancja – wybierając klimatyzator, warto zwrócić uwagę na długość i warunki gwarancji, aby mieć pewność, że w razie awarii urządzenie zostanie naprawione lub wymienione na nowe.
 11. Warunki montażu jednostki zewnętrznej na elewacji budynku – szczególnie w blokach jest to bardzo ważny czynnik. Często zarząd budynku musi wyrazić zgodę na montaż urządzenia określając przy tym warunki do spełnienia.

Jeśli zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji w sowim domu, mieszkaniu lub firmie, zapraszamy do umówienia bezpłatnej wizyty w celu omówienia warunków technicznych i doborze optymalnego urządzenia.